Žlutý cirkulační soubor dorazil do knihovny

Přijďte si vybrat z nových titulů žlutého výměnného souboru, který máme od 10.5. 2019 v knihovně k dispozici.
Na seznam knih se můžete podívat v záložce Výměnné soubory.

Březen - měsíc čtenářů

V rámci celostátní akce "Březen - měsíc čtenářů" navštívily knihovnu v pondělí 25. března děti ze školní družiny s paní vychovatelkou Lenkou Košutovou a v pondělí 1. dubna pak přišlo dalších 17 dětí s paní vychovatelkou Lenkou Mitášovou. Spisovatelka Irena Kopecká dětem vyprávěla o své tvorbě. Děti měly především zájem se dozvědět o tom, jakým způsobem vznikala její nejnovější kniha "Příběhy z Valašska", ze které jim paní vychovatelky četly celý měsíc humorné příběhy. 

Návštěva žáků 1.třídy v knihovně

Do naší knihovny se 4. března přišlo podívat 16 dětí z první třídy s paní učitelkou Evou Novosadovou. Bylo to milé setkání, děti byly hodné a měly zájem o knížky. Potěšilo nás, že jsme mohly přivítat i nové dětské čtenáře: Elenku a Richarda Mikéskovy a Lucii Trochtovou.

Magnezia Litera - Kosmas - cena čtenářů - hlasujte o 200 Kč poukázku

Napište, která kniha vydaná v roce 2018 se vám líbila nejvíc. Vybírejte z původní české prózy, poezie a knih pro děti. Hlasujte do 31. března 2019 na tomto odkazu.
Vítězná kniha bude vyhlášena 7. dubna v přímém přenosu České televize.
500 vylosovaných čtenářů získá poukázku na knihu od knihkupectví Kosmas v hodnotě 200 Kč.

Vyměněn fialový cirkulační soubor

Přijďte si vybrat z nových titulů fialového výměnného souboru, který máme od února v knihovně k dispozici.
Na seznam knih se můžete podívat v záložce Výměnné soubory.

Na knihy v nové knihobudce dohlíží skřítek

Z nové vyřezávané knihobudky si můžete zdarma vypůjčit jakoukoliv knihu, která vás zrovna zaujme. Dřevěnou knihovničku vyrobil Jan Brlica ml., který ji dal podobu skřítka.

      Ve Francově Lhotě otevřeli o letních prázdninách 2018 vyřezávanou knihobudku v parku za obecním úřadem. Autorem je Jan Brlica ml. lupa-plus

Ve Francově Lhotě otevřeli o letních prázdninách 2018 vyřezávanou knihobudku v parku za obecním úřadem. Autorem je Jan Brlica ml.Foto: OÚ Francova Lhota

V parku za Obecním úřadem stojí od začátku měsíce nová vyřezávaná knihovnička.

„Knihobudka dává nový prostor pro setkání s knihou všem, nejen zaregistrovaným čtenářům, právě proto jsme se rozhodli ji zřídit,“ svěřila se knihovnice Irena Kopecká.

Zájemci se mohou zdarma začíst do libovolné beletrie, kterou poté mohou vrátit nebo ji vyměnit za jinou. Nic se nestane, když si čtenář knihu nechá bez náhrady. Knihovnička je určena nejen čtenářům, ale i těm, kteří už pro staré knihy nemají doma místo, ale nechtějí je vyhodit. Kdokoliv tak může obohatit sbírku v budce.

Dřevěná knihovnička je svým vzhledem neobvyklá. Autor, řezbář Jan Brlica ml., se rozhodl pro podobu skřítka, který si čte povídku a budku, do které se knihy ukládají, má posazenou na hlavě. „Práce na knihobudce trvala dohromady asi týden. Větší část práce byla hlavně na samotné budce, kterou jsem vyřezával pět dní,“ řekl autor.

Autorka: Anna Vaculíková, Valašský deník
Zdroj: https://valassky.denik.cz/zpravy_region/na-knihy-v-nove-knihobudce-dohlizi-skritek-20180713.html